Floby Ryttare 2010-07-03
EQUIPE datasystem: Senaste startlista 2010-07-02 kl. 13:01
Klass 1 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. A:1a Kategori B + C Avd. A
Klass 1 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. A:1a Kategori D Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. B
Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 3 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 3 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 3 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 3 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B

Klass 1 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. A:1a Kategori B + C Avd. A Preliminär
8 anmälda
Överdomare: AnnChristine Modig
Tävlingsledare: Martina Areflykt
Hoppdomare: Ylva Schultz
Banbyggare: Claes Hansen
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Elin SvenlertCedilla
 TidaholmsbygdenCandide - Linksbury Royalist47
2Denise Samuelsson-FribergAnastasia III
 Stenungsunds HoppryttarföreninCarolinas Foxglove - Ekelunds Anjo44
1Cornelia CarlssonGlittra
 Skaraborgs PSOkänd8
2Sofia AstrellGustav
 Myråsens RKOkänd4
3Elin LarssonPoetic Star
 Borås FKPoetic Justice - Major G36
4Lottie SvenssonSäby´s Idefix
 Floby RyttareMiclas Micado - Kunta Kinte49
5Linus FallanderCinderella
 Falbygdens HSFOkänd12
6Linnea BorgströmPettson
 UlricehamnsbygdenAsso Sarastro RNF - Peregrin RNF7
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. A:1a Kategori D Avd. A Preliminär
6 anmälda
Överdomare: AnnChristine Modig
Tävlingsledare: Martina Areflykt
Hoppdomare: Ylva Schultz
Banbyggare: Claes Hansen
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Amanda HolsendahlBeliza
 Varaortens RFOkänd - Okänd28
2Denise ErikssonSony Tatoo
 Norra Älvsborgs RKOkänd11
3Denise GustavssonEllelys Leonardo
 Skövde RFOkänd18
4Clara GörrelCopper
 Grevagårdens RFOkänd21
5Elin GisslénFlemmingh "B" V/H Juxschot
 Falbygdens HSFBenneton "V" 24212 - okänd15
6Miranda AxelssonKiara 75
 Jönköpings FKCap Cennedy N5
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A Preliminär
6 anmälda
Överdomare: AnnChristine Modig
Tävlingsledare: Martina Areflykt
Hoppdomare: Ylva Schultz
Banbyggare: Claes Hansen
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Emma HesselFlisman
 TidaholmsbygdenFridhems Jonatan 401 - Grus 36326
2Moa JohanssonLady Ronja
 Herrljunga RKOkänd - Okänd30
3Malin AstrellKompis
 Myråsens RKOkänd3
4Denise Samuelsson-FribergAnastasia III
 Stenungsunds HoppryttarföreninCarolinas Foxglove - Ekelunds Anjo44
5Ellen WijkmarkFagerslätts Jum Jum
 Uddevalla RFTwyford My Man - Ekbäckens Moonbean52
6Elin SvenlertCedilla
 TidaholmsbygdenCandide - Linksbury Royalist47
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A Preliminär
13 anmälda
Överdomare: AnnChristine Modig
Tävlingsledare: Martina Areflykt
Hoppdomare: Ylva Schultz
Banbyggare: Claes Hansen
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Lina LagerstrandAlice
 Vartofta R&KSFredriksbergs Ali - Vaquero34
2Hanna BergCandy
 Floby RyttareOkänd6
3Cornelia CarlssonGlittra
 Skaraborgs PSOkänd8
4Linus FallanderCinderella
 Falbygdens HSFOkänd12
5Linnea BorgströmPettson
 UlricehamnsbygdenAsso Sarastro RNF - Peregrin RNF7
6Cornelia HendbergIdyllens Meny
 Floby RyttareIdyllens Ironi - Kunta Kinte25
7Denise SvenssonApache
 Ulricehamnsbygdenokänd - okänd48
8Sofia AstrellGustav
 Myråsens RKOkänd4
9Elin LarssonPoetic Star
 Borås FKPoetic Justice - Major G36
10Elin AlmgrenLillemons Aprilia
 TidaholmsbygdenSimberg Senator - Emford Jester1
11Alexandra Eklund JohanssonLowis Sir Roaby
 Myråsens RKRooar - Carnaby Patrick Hooligan9
12Isa HjortsäterWilmer X
 Floby RyttareOkänd27
13Lottie SvenssonSäby´s Idefix
 Floby RyttareMiclas Micado - Kunta Kinte49
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B Preliminär
1 anmälda
Överdomare: AnnChristine Modig
Tävlingsledare: Martina Areflykt
Hoppdomare: Ylva Schultz
Banbyggare: Claes Hansen
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
101Fanny NybergPyret
 Sämsholms RFMöllegaards Orion Surprise RW - Wärnanäs Peng RW 6439
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A Preliminär
19 anmälda
Överdomare: AnnChristine Modig
Tävlingsledare: Martina Areflykt
Hoppdomare: Ylva Schultz
Banbyggare: Claes Hansen
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Denise GustavssonEllelys Leonardo
 Skövde RFOkänd18
2Ebba JonssonVigri
 Norra Älvsborgs RKVigar 632 E - Tykt 520 E31
3Amanda HolsendahlBeliza
 Varaortens RFOkänd - Okänd28
4Stina Andersson HolmWessie
 TidaholmsbygdenOkänd2
5Emelie JungmalmMunsboro Sparkles
 UlricehamnsbygdenOkänd32
6Clara GörrelCopper
 Grevagårdens RFOkänd21
7Moa JohanssonFelix VI
 Grevagårdens RFStar Kingdom RWD - The Hale Felix WSB29
8Miranda AxelssonKiara 75
 Jönköpings FKCap Cennedy N5
9Elin RunessonPipi
 Gråbo RidklubbOkänd43
10Elin GisslénFlemmingh "B" V/H Juxschot
 Falbygdens HSFBenneton "V" 24212 - okänd15
11Denise ErikssonSony Tatoo
 Norra Älvsborgs RKOkänd11
12Maria HansenMohawk
 Stålebo RKMagister - Florahofs Master22
13Johanna Petersén StarkAlegro
 Alingsås RSLegro - Kentucky42
14Amanda ErikssonZarus
 Falbygdens HSFUranus RC 60 - Pommac10
15Lovisa SillénGreenwood Lass
 Alingsås RSOkänd45
16Lovisa GustavssonLidens Mr Bell
 Floby RyttareBrantshammar Bell Dara RC - Clifden Wind RC20
17Josefine PerssonBlack Velvet
 Falbygdens HSFOkänd41
18Jessica GustafssonChabur
 Tibrobygdens RKOkänd - Okänd17
19Denise GustavssonMadonna
 Skövde RFMilton - Algarve19
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B Preliminär
4 anmälda
Överdomare: AnnChristine Modig
Tävlingsledare: Martina Areflykt
Hoppdomare: Ylva Schultz
Banbyggare: Claes Hansen
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
101Fanny NybergDaylight Power
 Sämsholms RFPower Boy RP 112 - Simberg Senator Rw 9238
102Jenny HedlundPoetic Albin
 Stenungsunds HoppryttarföreninPoetic Justice23
103Johanna SällNova
 Skövde RF 50
104Andrea OlssonCarraig Donn
 Nääs RFMoy Johhny's Pride - Rynn Richard40
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A Preliminär
4 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Malin AstrellKompis
 Myråsens RKOkänd3
2Ellen WijkmarkFagerslätts Jum Jum
 Uddevalla RFTwyford My Man - Ekbäckens Moonbean52
3Moa JohanssonLady Ronja
 Herrljunga RKOkänd - Okänd30
4Emma HesselFlisman
 TidaholmsbygdenFridhems Jonatan 401 - Grus 36326
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A Preliminär
8 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
-1Albin JohanssonZingal
 Skaraortens RFJeopardy 905 - Okänd53
1Hanna BergCandy
 Floby RyttareOkänd6
2Lina LagerstrandAlice
 Vartofta R&KSFredriksbergs Ali - Vaquero34
3Alexandra Eklund JohanssonLowis Sir Roaby
 Myråsens RKRooar - Carnaby Patrick Hooligan9
4Denise SvenssonApache
 Ulricehamnsbygdenokänd - okänd48
5Isa HjortsäterWilmer X
 Floby RyttareOkänd27
6Elin AlmgrenLillemons Aprilia
 TidaholmsbygdenSimberg Senator - Emford Jester1
7Lisa GranathÅbackens Sombrero
 Essunga RFValentin Bell RNF - Gondoljär RNF16
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A Preliminär
16 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
-2Emilia Ottersten JohanssonBlenda
 Skaraortens RFEnford Jester RWR 3 - Ideal Du Gazeau F-74586055
-1Isabelle LarssonKevha
 Varaortens RFMarocco - Cecar54
1Lovisa GustavssonLidens Mr Bell
 Floby RyttareBrantshammar Bell Dara RC - Clifden Wind RC20
2Stina Andersson HolmWessie
 TidaholmsbygdenOkänd2
3Lovisa SillénGreenwood Lass
 Alingsås RSOkänd45
4Emelie JungmalmMunsboro Sparkles
 UlricehamnsbygdenOkänd32
5Amanda ErikssonZarus
 Falbygdens HSFUranus RC 60 - Pommac10
6Denise GustavssonMadonna
 Skövde RFMilton - Algarve19
7Ebba JonssonVigri
 Norra Älvsborgs RKVigar 632 E - Tykt 520 E31
8Jessica HeldEmma
 RK i Grästorp 24
9Moa JohanssonFelix VI
 Grevagårdens RFStar Kingdom RWD - The Hale Felix WSB29
10Elin RunessonPipi
 Gråbo RidklubbOkänd43
11Jessica GustafssonChabur
 Tibrobygdens RKOkänd - Okänd17
12Johanna Petersén StarkAlegro
 Alingsås RSLegro - Kentucky42
13Maria HansenMohawk
 Stålebo RKMagister - Florahofs Master22
14Josefine PerssonBlack Velvet
 Falbygdens HSFOkänd41
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B Preliminär
3 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
101Johanna SällNova
 Skövde RF 50
102Jenny HedlundPoetic Albin
 Stenungsunds HoppryttarföreninPoetic Justice23
103Andrea OlssonCarraig Donn
 Nääs RFMoy Johhny's Pride - Rynn Richard40
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport