Floby Ryttare 2011-06-04
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2011-06-04 kl. 15:15
Klass 1 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori A + B Avd. A
Klass 1 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 1 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. A:1a Kategori A + B Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. A:1a Kategori C Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. A:1a Kategori D Avd. A

Klass 1 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori A + B Avd. A Preliminär
17 anmälda, 15 startande, 4 placerade
Överdomare: AnnChristine Modig
Hoppdomare: Kristina Furubacke
Banbyggare: Claes Hansen
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Ebba NymannCindy´s Mimosa   
 Borås FKCarolinas Foxglove RW - Brynrodin Flag RW039,39021,49
2My WissénUbbareds Lana   
 Nääs RFKanteborgs Sprite - Freek v Vries041,23025,27
3Jenny SöderHip Hop   
 Östadkulle RKCarolinas Foxgbre - Minox041,09027,09
4Emily WissénJärpe KL   
 Nääs RFHadar 539 - Major G 418041,31029,67
 
5Tilda ÖjerhedSuperman   
 Svenljunga RK 045,45034,20
6Saga LundellMunsboro Pineapple   
 Nääs RFOkänd043,93439,40
7Wilma ÖjerhedIntrikat   
 Svenljunga RKIntrig - Julit050,75439,51
8Johanna Blomstrand TörnerDeri Oceanic   
 Gråbo RidklubbDyfed Brigadier - Dyfed Scamp048,97440,92
9Emily WissénSnäckarve Oboy   
 Nääs RFTwyford Nolan - Twyford My Man030,56831,66
10Julia LundénKåkett   
 Gråbo Ridklubb 562,13  
11SOFIE JENSENDagobert   
 Strömma HSSMolstabergsActionMan - HeoldduEscort1364,00  
12Sara OdenhjälmAxxas Aniara   
 Borås FKMickelhill Montgomry - Shilstone Rocks DarknessUte.   
12Tua WesterlundSpunk   
 Östadkulle RKOkänd - OkändUte.   
12Theres LundbergCaramelle   
 Länghems RKOkänd - OkändUte.   
12Maja FröjelinLunas Tosca   
 Östadkulle RKAlladin - Lianarth RondelUte.   
 Alicia GingtorpExpressen   
 Bollebygds RKokänd - Mirth Master RW 61    
 emilia velenHansagårdens Prince   
 Nääs RFMajor - Furir    
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A Preliminär
28 anmälda, 25 startande, 7 placerade
Överdomare: AnnChristine Modig
Hoppdomare: Kristina Furubacke
Banbyggare: Claes Hansen
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Denise SvenssonSafir III   
 UlricehamnsbygdenSilverlea Top Hat RNF - Jojas Fury RNF040,00021,00
2Denise SvenssonApache   
 Ulricehamnsbygdenokänd - okänd044,82021,91
3Lina AhlTorpanir Donnic   
 Vartofta R&KS 037,78023,52
4Emmy HenrikssonSonette VI   
 Strömma HSSSörbys O`boy - Ballerino040,97025,10
5Hanna BergLowis Sir Roaby   
 Floby RyttareRooar - Carnaby Patrick Hooligan038,23026,29
6Lina LagerstrandAlice   
 Vartofta R&KSFredriksbergs Ali - Vaquero040,78026,44
7Matilda FrankQueen`s Mystery   
 Östadkulle RK 040,66027,25
 
8Ebba BertilssonNässlehults Spice Girl   
 Bollebygds RKKälltorps Curry RNF - Dago RNF043,83030,63
9Ylva BergströmMörkbaks Kwanza   
 Nääs RFMörkbaks Kidogo - Fortissimo ox044,26030,86
10Sandra CarlsonFires Tim   
 Östadkulle RKOkänd049,77034,29
11Emelie CarlssonBjörkhems Zara-Mi   
 Länghems RKAlexander Lukas 183 - Ljosen 145041,55036,72
12Amanda ParkströmBörsgårds Figaro   
 Gråbo RidklubbKällstorps Curry - Prinsen 19047,11038,25
13Amanda LarssonTwicy   
 Nääs RFOkänd - Okänd039,90429,64
14Johanna SmidelandKälltorps Uzzi   
 Stålebo RKMiclas Madoc RNF 106 - Nasser RNF 61041,55438,57
15Filippa GammelsaeterOkay Bolly   
 Östadkulle RKÖxenholm Bobby - Tulira Highball040,24Ute. 
16Lina LundgrenET Bossanova   
 Tranemoryttarnaokänd - okänd444,10  
17Alexandra AnderssonFroste   
 Ulricehamnsbygden 454,59  
18zelda mohoffLisbryan Cruiser   
 Nääs RFOkänd - Imp Irland455,76  
19Jennifer WensundMr Shadow   
 Stålebo RKOkänd - Okänd1464,96  
20Klara BrodalCooga Boy   
 Stålebo RKOkänd1568,07  
21Agnes JohanssonSidney   
 Borås FKOkändUte.   
21Filippa Rosborg ErlandssonSilver Dream   
 Länghems RKOkändUte.   
21Emma Tärnås MöllerChagall   
 Östadkulle RK Ute.   
21Annika BörgessonDaim   
 Östadkulle RKSurprise - Stackarps BillbauUte.   
21Lydia ThiemeFelix   
 Borås FKOdbjergs Rubin RNF 162 - LL Möllegårds Nero NFH 72Ute.   
 Rebecka WookeyToyboy   
 Borås FK     
 Alicia PeterssonDesideria III   
 Ulricehamnsbygdenshaheer ox - Karens G    
 Jessica LidénLegolas   
 UlricehamnsbygdenSun Roy RNF 159 - Okänd    
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A Preliminär
18 anmälda, 14 startande, 4 placerade
Överdomare: AnnChristine Modig
Hoppdomare: Kristina Furubacke
Banbyggare: Claes Hansen
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1linn seimrerimforslord bruno   
 Strömma HSS 036,83025,06
2Sandra ElmerssonMeduza   
 Vartofta R&KSOkänd038,92026,27
3Ida KlassonJen Flight   
 TranemoryttarnaOkänd - Okänd046,25027,06
4Tilda ErnebornCloe   
 Ulricehamnsbygdenokänd042,38029,64
 
5Lovisa BergmannÄngens Dandelion   
 TranemoryttarnaFleetfoot RW 107 - Chopin ox FA 183/92041,76029,73
6Moa LohneNocona Hassan   
 Gråbo RidklubbBankier Warbonnet GD - Ulrich's Buckaroo ApHC 467683041,17037,93
7Josefin JonssonKäxgöls Piccobell   
 Strömma HSSShirleys Thunderbell RC - Hagens Ochief RC453,63  
8Wilma MorudWest End Travis   
 Grevagårdens RFOkänd454,27  
9Linnèa GustavssonÖstrahults Alfa   
 Gråbo RidklubbCarnaby Patrick Hooligan - Rolls Royce458,25  
10Elin FrostGoldie   
 Herrljunga RKokänd - okänd561,43  
11Veera KokkoAimen April Sun   
 Lerumsortens RFGwendraeth Stephen - Nebo Daniel561,68  
12Elin HellgrenGellisiriol Calon Aur   
 Borås FKPennal Calon Lad WSB 30770 - Nebo Black Magic771,56  
13Louise HåkanssonThule   
 Länghems RK 1779,13  
14Maria HansenMohawk   
 Stålebo RKMagister - Florahofs MasterUte.   
 Elin JohanssonKrogsgaard´s Penotti   
 Alingsås RSMarrondales Moscan - Molenaar´s Golden King    
 Klara VasellKonvaljens Dolittle   
 Bollebygds RKRödhud xx - Burton September Morn    
 Johanna DahlqvistBrownie Flower   
 Östadkulle RKokänd - okänd    
 Sandra JacobssonWhite Diamond   
 UlricehamnsbygdenOkänd    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. A:1a Kategori A + B Avd. A Preliminär
17 anmälda, 16 startande, 4 placerade
Överdomare: AnnChristine Modig
Hoppdomare: Kristina Furubacke
Banbyggare: Claes Hansen
 
PlatsRyttareHästPremieGrundomgångOmhoppning
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Ebba NymannCindy´s Mimosa   
 Borås FK (1)Carolinas Foxglove RW - Brynrodin Flag RW049,87024,45
2Emily WissénSnäckarve Oboy   
 Nääs RF (2)Twyford Nolan - Twyford My Man049,04024,81
3My WissénUbbareds Lana   
 Nääs RF (2)Kanteborgs Sprite - Freek v Vries054,30028,15
4Jenny SöderHip Hop   
 Östadkulle RK (1)Carolinas Foxgbre - Minox048,20028,59
 
5Maja FröjelinLunas Tosca   
 Östadkulle RK (2)Alladin - Lianarth Rondel047,36029,25
6Saga LundellMunsboro Pineapple   
 Nääs RF (1)Okänd052,57029,76
7Tilda ÖjerhedSuperman   
 Svenljunga RK (1) 059,56031,28
8Julia LundénKåkett   
 Gråbo Ridklubb (1) 055,20032,40
9Wilma ÖjerhedIntrikat   
 Svenljunga RK (1)Intrig - Julit064,56034,09
10Johanna Blomstrand TörnerDeri Oceanic   
 Gråbo Ridklubb (1)Dyfed Brigadier - Dyfed Scamp060,69034,38
11Emily WissénJärpe KL   
 Nääs RF (1)Hadar 539 - Major G 418052,57434,50
12Tua WesterlundSpunk   
 Östadkulle RK (2)Okänd - Okänd057,76445,49
13SOFIE JENSENDagobert   
 Strömma HSS (1)MolstabergsActionMan - HeoldduEscort053,05Ute. 
14Theres LundbergCaramelle   
 Länghems RK (1)Okänd - OkändUte.   
14Sara OdenhjälmAxxas Aniara   
 Borås FK (1)Mickelhill Montgomry - Shilstone Rocks DarknessUte.   
14emilia velenHansagårdens Prince   
 Nääs RF (2)Major - FurirUte.   
 Alicia GingtorpExpressen   
 Bollebygds RKokänd - Mirth Master RW 61    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. A:1a Kategori C Avd. A Preliminär
28 anmälda, 25 startande, 7 placerade
Överdomare: AnnChristine Modig
Hoppdomare: Kristina Furubacke
Banbyggare: Claes Hansen
 
PlatsRyttareHästPremieGrundomgångOmhoppning
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Denise SvenssonSafir III   
 Ulricehamnsbygden (1)Silverlea Top Hat RNF - Jojas Fury RNF046,03020,02
2Emma FerlinApache   
 Ulricehamnsbygden (1)okänd - okänd049,58023,83
3Ebba BertilssonNässlehults Spice Girl   
 Bollebygds RK (1)Källtorps Curry RNF - Dago RNF051,45026,24
4Matilda FrankQueen`s Mystery   
 Östadkulle RK (2) 048,20026,72
4Amanda LarssonTwicy   
 Nääs RF (1)Okänd - Okänd050,89026,72
6Sandra CarlsonFires Tim   
 Östadkulle RK (1)Okänd057,48028,67
7Cornelia JohanssonImpuls   
 Svenljunga RK (1)Okänd055,47028,73
 
8Agnes JohanssonSidney   
 Borås FK (1)Okänd049,74029,84
9Klara BrodalCooga Boy   
 Stålebo RK (1)Okänd055,26030,17
10Lina LundgrenET Bossanova   
 Tranemoryttarna (1)okänd - okänd048,48030,60
11Emelie CarlssonBjörkhems Zara-Mi   
 Länghems RK (1)Alexander Lukas 183 - Ljosen 145051,86030,93
12Jennifer WensundMr Shadow   
 Stålebo RK (1)Okänd - Okänd047,97037,86
13zelda mohoffLisbryan Cruiser   
 Nääs RF (1)Okänd - Imp Irland048,14043,46
14Emmy HenrikssonSonette VI   
 Strömma HSS (1)Sörbys O`boy - Ballerino047,86421,76
15Filippa Rosborg ErlandssonSilver Dream   
 Länghems RK (1)Okänd046,30425,19
16Johanna SmidelandKälltorps Uzzi   
 Stålebo RK (1)Miclas Madoc RNF 106 - Nasser RNF 61050,87444,54
17Alexandra AnderssonFroste   
 Ulricehamnsbygden (1) 447,63028,23
18Lina AhlTorpanir Donnic   
 Vartofta R&KS (1) 446,69  
19Filippa GammelsaeterOkay Bolly   
 Östadkulle RK (1)Öxenholm Bobby - Tulira Highball448,12  
20Ylva BergströmMörkbaks Kwanza   
 Nääs RF (2)Mörkbaks Kidogo - Fortissimo ox451,70  
21Amanda ParkströmBörsgårds Figaro   
 Gråbo Ridklubb (1)Källstorps Curry - Prinsen 19452,88  
22Lina LagerstrandAlice   
 Vartofta R&KS (1)Fredriksbergs Ali - Vaquero461,29  
23Lydia ThiemeFelix   
 Borås FKOdbjergs Rubin RNF 162 - LL Möllegårds Nero NFH 72574,47  
24Emma Tärnås MöllerChagall   
 Östadkulle RK (2) Ute.   
25Annika BörgessonDaim   
 Östadkulle RK (1)Surprise - Stackarps BillbauUte.   
 Alicia PeterssonDesideria III   
 Ulricehamnsbygdenshaheer ox - Karens G    
 Jessica LidénLegolas   
 UlricehamnsbygdenSun Roy RNF 159 - Okänd    
 Rebecka WookeyToyboy   
 Borås FK     
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. A:1a Kategori D Avd. A Preliminär
20 anmälda, 14 startande, 4 placerade
Överdomare: AnnChristine Modig
Hoppdomare: Kristina Furubacke
Banbyggare: Claes Hansen
 
PlatsRyttareHästPremieGrundomgångOmhoppning
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Ida KlassonJen Flight   
 Tranemoryttarna (1)Okänd - Okänd047,74033,92
2Moa LohneNocona Hassan   
 Gråbo RidklubbBankier Warbonnet GD - Ulrich's Buckaroo ApHC 467683053,38035,36
3Tilda ErnebornCloe   
 Ulricehamnsbygden (1)okänd050,15427,56
4Veera KokkoAimen April Sun   
 Lerumsortens RFGwendraeth Stephen - Nebo Daniel050,76430,02
 
5Lovisa BergmannÄngens Dandelion   
 Tranemoryttarna (1)Fleetfoot RW 107 - Chopin ox FA 183/92052,80436,38
6Wilma MorudWest End Travis   
 Grevagårdens RFOkänd048,56444,80
7linn seimrerimforslord bruno   
 Strömma HSS (1) 044,85837,85
8Linnéa HaraldssonZantoria   
 Svenljunga RK (1)Nimbusz - Mamluk462,19032,54
9Sandra ElmerssonMeduza   
 Vartofta R&KS (1)Okänd449,94  
10Linnèa GustavssonÖstrahults Alfa   
 Gråbo Ridklubb (1)Carnaby Patrick Hooligan - Rolls Royce453,39  
11Elin HellgrenGellisiriol Calon Aur   
 Borås FK (1)Pennal Calon Lad WSB 30770 - Nebo Black Magic459,32  
12Josefin JonssonKäxgöls Piccobell   
 Strömma HSS (1)Shirleys Thunderbell RC - Hagens Ochief RC32133,00Ute. 
13Elin FrostGoldie   
 Herrljunga RKokänd - okändUte.   
13Louise HåkanssonThule   
 Länghems RK (1) Ute.   
 Elin JohanssonKrogsgaard´s Penotti   
 Alingsås RSMarrondales Moscan - Molenaar´s Golden King    
 Johanna DahlqvistBrownie Flower   
 Östadkulle RKokänd - okänd    
 Tess OdelbergBlomma   
 TranemoryttarnaOkänd - Okänd    
 Klara VasellKonvaljens Dolittle   
 Bollebygds RKRödhud xx - Burton September Morn    
 Sandra JacobssonWhite Diamond   
 UlricehamnsbygdenOkänd    
 Maria HansenMohawk   
 Stålebo RK (1)Magister - Florahofs Master    
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport